Peter Carlsson - z pochodzenia Szwed - to założyciel i dyrektor generalny szwedzkiej firmy produkującej baterie litowe Northvolt. Firmy, która ma potencjał, aby stać się największym producentem w swojej branży na świecie i która będzie prowadziła produkcję także w Polsce.

Carlsson jest z wykształcenia ekonomistą i… przywódcą biznesowym, a jego zawodowe portfolio jest imponujące.

W 2015 roku założył firmę Amplify Ops, która pomaga start-upom w tworzeniu skalowalnych operacji od podstaw. Od marca 2016 roku Peter jest również członkiem zarządu Orbital Systems of Malmo w Szwecji. Równolegle zasiada w zarządzie Fingerprint Cards w Göteborgu, jest także doradcą Elementum SCM w Mountain View.

Przed założeniem Northvolt Peter Carlsson był dyrektorem zarządzającym w Tesla Motors. Pełnił tam funkcję wiceprezesa ds. łańcucha dostaw - to doświadczenie pozwoliło mu na rozpoczęcie produkcji baterii litowych do zasilania pojazdów elektrycznych, czyli głównej działalności Northvolt.

Carlsson pracował w Singapurze, w Stanach Zjednoczonych i Szwecji. Spędził 13 lat pracując dla Sony Ericsson w przedsięwzięciach obejmujących zarówno Stany Zjednoczone, jak i Szwecję. Musicie przyznać, że CV ma godne pozazdroszczenia.

Nie dajcie się jednak zwieść - Peter Carlsson to przede wszystkim otwarty i przyjazny człowiek który spełnia się także poza biznesem - uwielbia podróże i gotowanie, a także grę w golfa. Lubi rozrywki, które zapewniają mu dobrą kondycję i zdrowie, jak kolarstwo górskie i bieganie.

Carlsson jest dynamicznym mówcą, który doskonale orientuje się w faktach dotyczących stanu środowiska. Ma zdroworozsądkowy plan poprawy bardzo napiętej sytuacji klimatycznej na świecie.

Charyzma, doświadczenie i wszechstronne wykształcenie to jego atuty i klucz do edukowania oraz inspirowania ludzi, aby zjednoczyli się w słusznym celu - poprawie jakości powietrza, którym oddychamy i budowaniu świadomości klimatycznej.

Peter Carlsson ma historię biznesowych sukcesów i jest poważany w środowisku biznesowym. Tym przyjemniej nam poinformować, że człowiek niewątpliwie wielu talentów będzie speakerem podczas wiosennej edycji Impact’21!

Czego możemy się spodziewać na majowej scenie Impact’21?

Od początku swojego istnienia Fundacja Impact organizuje przedsięwzięcia, które są fenomenem polskiego rynku konferencyjnego: tradycyjna formuła długich debat panelowych została zastąpiona krótkimi, dynamicznymi wystąpieniami. Impact zmienił także podejście do formuły okrągłych stołów, które na Impakcie trwają krócej niż zazwyczaj, a podczas nich dyskutowane są bardzo konkretne tematy w wąskim, zamkniętym gronie. Zespół Impact stawia również na popularnych speakerów z zagranicy i nieustannie szuka nowych inspiracji technologicznych.

Kongresy Fundacji Impact to nie tylko miejsca rozwoju innowacji i nowego biznesu, ale też wysokiej rangi wydarzeń gospodarczo-polityczne. Na naszych wydarzeniach ogłoszono m.in.: uruchomienie programu Start in Poland, czy GovTech Polska oraz rozpoczęcia działalności Funduszu Tauron CVC – wspólnie z NCBR i PFR czy premiery Krajowego Planu Odbudowy.