Największy polski ubezpieczyciel ma wielkie plany dotyczące sektora bankowego. Według informacji „Pulsu Biznesu”, PZU już wkrótce nabędzie 25-proc pakiet Alior Banku. A to dopiero początek przejęć.

PZU już dwa lata temu próbował swoich sił w sektorze bankowym. Wówczas walczył o przejęcie banku BGŻ i połączenie go z Alior Bankiem, który również chciał kupić. Teraz największy polski ubezpieczyciel chce wrócić do gry. Według informacji „Pulsu Biznesu", PZU już wkrótce może przejąć 25 proc. akcji Alior Banku, posiadanego przez francuskiego finansistę Carlo Tassarę.

- PZU jest gotowy uczestniczyć w przejęciach, także w sektorze bankowym, np. zapewniając ich finansowanie – podkreśla w rozmowie z „Pulsem Biznesu” Michał Witkowski, rzecznik PZU, który nie chce jednak komentować informacji dotyczących ewentualnego przejęcia Aliora.

Jak podkreśla „PB”, przejęcie akcji banku od Francuzów mogłoby być jedynie początkiem ekspansji PZU w tym sektorze. Polski ubezpieczyciel miały być również zainteresowany przejęciem Raiffeisen Polbanku, którego właściciel wycofuje się z Polski oraz Bankiem BPH. Konsolidacja tych trzech podmiotów mogłaby doprowadzić do stworzenia jednego z największych banków w Polsce o aktywach przekraczających ponad 115 mld zł.

>>> Czytaj więcej w „Pulsie Biznesu”