Brexit

 • Rafalska: Opieka wytchnieniowa atrakcyjna dla samorządów

  Z sygnałów przekazywanych przez samorządy wynika, że zainteresowanie programem opieki wytchnieniowej jest duże – powiedziała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Do końca kwietnia samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie do 80 proc. kosztów realizacji zadania. »
 • MFW: Na podniesieniu ceł straciliby wszyscy

  Wojna celna nie obniża deficytu handlowego kraju wojującego, zmniejsza za to jego PKB. Z modeli MFW wynika, że gdyby cła na wszystkie towary handlowane przez USA i Chiny wzrosły o 0,25 pkt. proc. kosztowałoby to USA utratę 0,3-0,6 pkt. proc. wzrostu PKB rocznie, a Chiny nawet 0,5 do 1,5 pkt. proc. PKB. »
 • 3

  Kosiniak-Kamysz: Polska nie jest gotowa na przyjęcie euro

  PSL jasno przedstawiło swoje stanowisko w kwestii przyjęcia euro; powiedzieliśmy, że ani strefa euro nie uporządkowała swoich problemów, ani Polska nie jest gotowa na przyjęcie euro - podkreślił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. »
 • Liczba wyjazdów wielkanocnych wzrosła o prawie 30 proc. Dokąd jeździmy na Wielkanoc?

  W tym roku liczba rezerwacji wyjazdów w okresie wielkanocnym wzrosła niemal o 30 proc. - podaje Polska Izba Turystyczna. Obroty polskich hotelarzy rosną od dwóch - trzech lat w porównaniu z wcześniejszymi okresami świątecznymi - zwraca uwagę Polski Organizacja Turystyczna. »
 • Dekada zmian regulacji finansowych

  Przez ostatnią dekadę, w następstwie kryzysu finansowego z roku 2008, w UE wdrożono całą serię nowych regulacji, aby stawić czoła ewentualnym zagrożeniom kryzysowym w przyszłości. Nowa mapa drogowa regulacji zostanie opublikowana po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. »

Interaktywne grafiki, wykresy, mapy

Tylko na Forsal.pl

 • 1

  Kandydatura Zełenskiego zostanie wycofana z wyborów? Jest pozew

  VI Sąd Apelacyjny w Kijowie rozpatrzy w sobotę wieczorem pozew o odwołanie rejestracji Wołodymyra Zełenskiego jako kandydata na prezydenta Ukrainy. Za kilkanaście godzin otwarte zostaną lokale wyborcze w II turze wyborów prezydenckich. »
 • 3

  W Polsce czasopisma humanistyczne dostają kasę tylko z politycznego klucza [OPINIA]

  Ministerialne dotacje dla czasopism humanistycznych od lat przyznawane są według klucza politycznego. Nie ma znaczenia, czy rządzi PO, czy PIS. Wsparcie nie może zależeć od sympatii aktualnego ministra kultury »
 • 15

  Wróbel: Holokaust i weganie Biedronia

  Sylwia Spurek, od paru miesięcy działaczka partii Roberta Biedronia, a wcześniej przez długie lata ceniona urzędniczka i zastępczyni rzecznika praw obywatelskich, niejednokrotnie padała ofiarą ostrych ataków, zwłaszcza ze strony PiS i okolic. Zapewne trudno jej będzie uwierzyć, że moje słowa nie są hejtem spod znaku Moherowej Krucjaty. Ale, i muszę to podkreślić, jej uwagi na temat Holokaustu, zawarte w książce „Związek partnerski. Rozmowy o Polsce”, są niedopuszczalne, dalece bardziej niepokojące niż skądinąd niemądra (i wielokrotnie potępiana) wypowiedź Rafała Ziemkiewicza o „parchu”. »
 • 4

  Specjalny wysłannik Volker zapowiada "długofalową" obecność USA na Ukrainie

  Stany Zjednoczone są obecne na Ukrainie długoterminowo i chcą działać na rzecz pokojowej, prosperującej i bezpiecznej Ukrainy z przywróconymi jej w pełni granicami i terytoriami - napisał na Twitterze specjalny wysłannik USA do spraw ukraińskich Kurt Volker. »
 • 3

  Trwają ciężkie walki na południu Trypolisu. Rośnie liczba ofiar konfliktu

  Ciężkie walki między siłami dwóch rywalizujących ze sobą rządów wybuchły w sobotę na południowych obrzeżach Trypolisu w Libii - poinformowali mieszkańcy. Światowa Organizacja Zdrowia podała z kolei, że liczba osób zabitych w walkach o miasto wzrosła do 220. »

Polecamy

Opinie

Notowania

2 365,36 pkt -12,95 (-0,54%) 17:15:01
INTRADAY
5D
1M
3M
1Y
YTD
MAX
WIG20-12,95 (-0,54)%2 365,36
WIG30-11,60 (-0,43)%2 717,60
WIG-255,89 (-0,42)%60 910,11

Zobacz notowania spółek >>>

NazwaWartośćZmiana %Data aktualizacji

Najpopularniejsze

Wideo

Kariera, Praca

Nie przegap

Rankingi

Kariera, Praca

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze