Jeszcze jeden krok do Patriotów. Podpisano umowy offsetowe za zestawy obrony powietrznej

23 marca 2018, 11:48 | Aktualizacja: 23.03.2018, 12:22
Źródło:PAP
Wyrzutnia rakiet patriot na wyposażeniu niemieckiej armii

Wyrzutnia rakiet patriot na wyposażeniu niemieckiej armiiźródło: ShutterStock

Umowy offsetowe związane z planowanym zakupem przez Polskę od USA zestawów obrony powietrznej Patriot, zostały podpisane - poinformował w piątek na Twitterze minister obrony Mariusz Błaszczak.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • Ooooooo(2018-03-23 13:07) Zgłoś naruszenie 53

    O wyborze Patriot wcale nie zdycydowała koalicja PO-Psl.Nie manipulujcie faktami,bo do konca w grze była MBDA.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wielka Niedźwiedzica(2018-03-23 13:54) Zgłoś naruszenie 26

    Podzieli na 2 fazy za I fazę płacimy jak za zboże a za drugą nie znamy ceny ba nawet nie wiemy czy nam sprzedadzą tak nowoczesną wersję? -" Zaznaczono, że wdrożenie nowego systemu będzie zależało m.in. od uzyskania zgód władz wyższego szczebla na przekazanie technologii" ?!?!? hahahaha brawo Patrioci znowu was ograli a wy znowu o sukcesie. Dla tych co nie rozumieją już wyjaśniam: Pojechałem do salonu kupić auto, sprzedawca dał mi koła, radio i wycieraczki i zażądał 50% ceny, kiedy zapytałem się ile będzie kosztować resztę auta? on powiedział, żebym się nie martwił, że się dogadamy i że jestem dobrym klientem więc daje mi darmowy breloczek i że od dziś należę do elitarnego klubu właścicieli tego auta. Kiedy zapytałem w jakim kolorze i wyposażeniu będzie reszta auta? sprzedawca powiedział " że wdrożenie zakupu reszty auta będzie zależało m.in. od uzyskania zgód władz wyższego szczebla na przekazanie technologii" ?!?!?!! wyglądał na miłego więc mu wierzę. Idę na jarmark pochwalę się, że kupiłem nowe auto... PS. Rumuni kupili 2 razy więcej za mniejszą kwotę. Miała być 50% produkcja w Polsce. Miała być produkcja rakiet SkyCeptor w Polsce.

    Odpowiedz
  • Mirmił(2018-03-23 16:34) Zgłoś naruszenie 100

    Pierwszy krok zrobiony. Laboratorium technik rakietowych oznacza, że sami będziemy konstruować stopniowo coraz bardziej zaawansowane rakiety. Czyli PK-6 i Grota. Kolejne kompetencje serwisowe względem F-16 to dalszy bonus na suwerenność w tym zakresie i tańsza godzina lotu i wyższa dyspozycyjność. No i nabycie zdolności serwisowych i napraw systemu Patriot, zwróci się, gdy minie okres serwisu gwarancyjnego, Wtedy pewnie to Rumuni będą do nas przychodzili po serwis w centrum autoryzowanym. A niewykluczone, że i Szwedzi.

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-03-23 21:33) Zgłoś naruszenie 16

    Rządzące Solidaruchy wstydu nie mają...żeby tak trwonić pieniądze, na bezużyteczne żelastwo, kiedy kruszą się fundamenty państwa w zakresie opieki zdrowotnej i innych dóbr publicznych.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-23 21:44) Zgłoś naruszenie 20

    Dodatkowo przydałoby się Polsce min. ok. 20 F-35 Lightning II!!!

    Odpowiedz
  • Rt44(2018-03-24 08:38) Zgłoś naruszenie 10

    Będąc niezatapialnym lotniskowcrm USA i zmianie w ciągu 2-3 lat sposobu przenoszenia ładunków jądrowych rakiety hipersoniczne.Ostro przepłacilismy.Zablokowaliśmy kasę na badania i unowocześnienie armii.SkyCaptor w 2 odsłonie kontraktu to dalej brak na teraz OPL dla naszych jednostek zmechanizowanych .

    Odpowiedz
  • Ibanez(2018-03-24 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Dajcie tez wkoncu ludziom prawo do posiadania wlasnej broni w tym prawo do zakupu takich jednostek jak msbs- grot czy scar.

    Odpowiedz