Spółka podkreśliła, że 2021 rok odzwierciedla lata przedpandemiczne pod względem dynamiki liczby klientów obsługiwanych w ciągu roku. Liczba podróżnych rosła każdego miesiąca od drugiego kwartału minionego roku, ze szczególnie aktywnym trzecim kwartałem, ze szczytem w październiku, dokładnie tak samo jak w roku 2019.

"Ostatni rok wciąż różni się pod względem liczby pasażerów o 41% od roku 2019. Wpłynął na to przede wszystkim I kwartał 2021 roku, kiedy byliśmy w stanie wznowić operacje dopiero w lutym, z bardzo ograniczoną liczbą dostępnych kierunków. W pozostałej części roku znacząco ograniczyliśmy miesięczne różnice, stopniowo osiągając poziom liczby pasażerów obsługiwanych przed pandemią. Rok 2022 rozpoczynamy ze wszystkimi tradycyjnymi kierunkami zimowymi i powrotem sezonu narciarskiego, zatem początek roku powinien być znacznie bardziej produktywny niż rok wcześniej" - powiedziała prezes Audrone Keinyte, cytowana w materiale.

W samym grudniu przychody wyniosły 7,4 mln euro, a liczba klientów 9,5 tys.

Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2018 r.

(ISBnews)