Jedną z możliwości jest nabycie pewnej puli biletów przez rząd i rozprowadzanie ich w szkołach publicznych. Dodał, że urzędnicy muszę również działać na rzecz zwiększenia zaufania do zorganizowania doskonale funkcjonującej imprezy w Rio i zapewnić bezpieczeństwo dla przyjezdnych.

Sytuacja wewnętrzna kraju nie jest stabilna. Poza licznymi strajkami i protestami, duże zaniepokojenie budzi możliwe odwołanie prezydenta kraju, czyli impeachment Dilmy Rousseff. Sam Leyser został powołany na stanowisko kilka dni temu po rezygnacji swojego poprzednika.

>>>Czytaj więcej: Rousseff traci potężnego sojusznika. Zmiana władzy w Brazylii?

Gospodarka kraju przechodzi najgłębszą od 25 lat recesję. Pod znakiem zapytania stoi też dokończenia części obiektów olimpijskich. W styczniu budżet przeznaczony na igrzyska został obcięty o 500 mln dolarów.

>>>Czytaj więcej: Od 7-proc. wzrostu do głębokiej recesji. Jak wyjaśnić klęskę Brazylii?

Aby rozwiać obawy o bezpieczeństwo władze Brazylii przeznaczyły na bezpieczeństwo dwa razy więcej pieniędzy i środków niż to było podczas igrzysk w Londynie.

Duże zaniepokojenie nie tylko kibiców, ale i samych sportowców budzi wirus Zika. Brazylia wyklucza jednak możliwość przesunięcia igrzysk w czasie.