100 dni Morawieckiego i 750 dni Kaczyńskiego [OPINIA]

21 marca 2018, 12:02
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Jarosław Kaczyński jest prezesem PiS, ale jego rolę w partii lepiej oddałoby określenie główny akcjonariusz. Zarządza parlamentarną większością za pośrednictwem swoistej rady nadzorczej, jaką jest komitet polityczny. Sam zasiada na jej czele i ma ostatnie zdanie, bo to na jego kapitale politycznym zbudowana jest niemal cała formacja.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • Tfe(2018-03-21 12:12) Zgłoś naruszenie 3243

    O kurcze...czy to artykulik gebelsów z niemieckiej,lewackiej prasy?Wypisz,wymaluj Axel Springer..Donieście chłopaki swoim mocodawcom,ze rozkaz został wykonany...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jon(2018-03-21 12:15) Zgłoś naruszenie 217

    Ile tu nienawiści.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bicznapis(2018-03-21 13:32) Zgłoś naruszenie 2122

    W Polsce nie ma premiera jest tylko wykonawca poleceń małego konusa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Newsroom(2018-03-21 13:43) Zgłoś naruszenie 2019

    Nareszcie to my wraz z USA, ustawiamy geopolitykę w Europie ! Dawni mocarze, kłaniają się dziś nam czapką do ziemi, by z nami współpracować.

    Odpowiedz
  • Admin.(2018-03-21 13:41) Zgłoś naruszenie 2025

    Super premier Morawiecki, który dał na super 100 dni. ! Oby więcej takich dni, z których jesteśmy dumni ! Zresztą sondaze mówią wiele - pan premier ma poparcie 62% Polaków !

    Odpowiedz
  • PJB(2018-03-21 14:48) Zgłoś naruszenie 1012

    No cóż rządzenie państwem to nie to samo co bankiem, zhierarchizowanym gdzie wystarczy że prezes krzyknie, tupnie czy zagrozi zwolnieniem i wszyscy tańczą jak chce. Tutaj trzeba wykazać się talentami politycznymi, umiejętnością negocjacji, charyzmą, budowaniem konsensusu a dopiero na końcu siłą i własnym nieprzejednanym zdaniem. Niestety tych talentów brakuje obecnemu Premierowi i chyba to ani jemu ani co gorsza nam Polakom dobrze nie wróży. Nie wiem czy chcemy umierać za ideały Premiera Morawieckiego, nieprzejednanego antykomunisty z walczącej Polski. Komunizm dawno się skończył i trzeba iść do przodu a nie żołądkować się prostowaniem przeszłości i pisaniem historii wbrew temu co się działo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2018-03-21 19:50) Zgłoś naruszenie 104

    Jak najszybciej odsunąć od władzy tą faszystowską organizację przestępczą!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hhh56435345(2018-03-22 04:06) Zgłoś naruszenie 91

    Rządzą nami sprzedawczyki, które za kasę (pensje i nagrody rozdawane przez partię rządzącą) niszczą kraj. Każą się zwać patriotami a realizują interesy wschodniego mocarstwa.

    Odpowiedz
  • Batman(2018-03-21 12:16) Zgłoś naruszenie 617

    Chłodna, rzetelna kalkulacja - tego właśnie teraz potrzebujemy u naszych rządzących. Polscy politycy już dawno powinni rozszerzyć swoje ambicje poza granice kraju, w końcu rządzą jednym z najwiekszych krajów w Europie. Marzy mi się duet Merkel i Kaczyński, zamiast duetu Niemiec i Francji, rządzących i wyznaczających kierunek dla UE.

    Odpowiedz
  • Inka(2018-03-21 17:56) Zgłoś naruszenie 44

    Dzień bez Kaczyńskiego to dzień stracony dla zawistnych tego artykułu ha!

    Odpowiedz
  • JJ(2018-03-21 20:42) Zgłoś naruszenie 37

    Grzegorz Osiecki i Bartek Godusławski to nie dziennikarze - to najemni, sprzedajni grafomani, na uslugach niemieckich mediow. Ten poziom publicystyki nie zasluguje nawet na krytyke. Dno.

    Odpowiedz